1394
13 آذر 1401 - 14:02

واگذاری ۱۲۶۵ واحد مسکن به مددجویان بهزیستی چهارمحال و بختیاری

مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری گفت: یک هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی در سال جاری به مددجویان بهزیستی استان واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، علی نصیری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان چهارمحال و بختیاری به مناسبت روز جهانی معلولان، اظهار داشت: 32 هزار معلول در استان زیر پوشش بهزیستی استان قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه 15 هزار نفر از مددجویان بهزیستی به صورت مستمری‌بگیر دائمی هستند، بیان داشت: از میان 31 هزار نفر از معلولان استان، 13 هزار نفر معلول جسمی و حرکتی، 3 هزار و 753 نفر بیمار روانی مزمن، 6 هزار و 321 نفر معلول ذهنی، 834 نفر ناشنوا و 454 نفر نیز نابینا هستند که از خدمات بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

نصیری با اشاره به اینکه 103 مرکز توانبخشی در استان استان مشغول به خدمات‌رسانی هستند، بیان داشت: مجموع افرادی که از این مراکز بهره‌مند هستند، 4 هزار و 947 نفر است.

مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه غربالگری و مشاوره‌های ژنتیک برای افراد نیازمند رایگان انجام می‌شود، عنوان کرد: آمار دقیق و کاملی از اینکه چند درصد از معلولیت‌ها بر اثر چه عاملی است وجود ندارد.

وی با اشاره به برنامه‌های روز جهانی معلول در استان، گفت: تجلیل از معلولین موفق، بازدید از مراکز، بازدید از خانواده‌های معلولین، توزیع بسته‌های فرهنگی و ارائه مشاوره‌های رایگان به جامعه هدف، از جمله برنامه‌های روز جهانی معلول در استان است.

مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری بیان داشت: سال گذشته 794 واحد مسکن به مددجویان بهزیستی واگذار شد در صورتی که تعهد استان 686 واحد مسکونی بود.

وی با اشاره به هزینه‌کرد 300 میلیارد تومان برای مسکن مددجویان در سال گذشته، ادامه داد: یک هزار و 265 واحد مسکونی نیز در سال جاری در تعهد بهزیستی برای واگذاری به مددجویان است که تاکنون 60 درصد آن انجام شده است. 334 واحد مسکن اکنون آماده واگذاری است.

انتهای پیام/7540

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896707