1394
13 آذر 1401 - 12:32

شهر جدید حورا برای جمعیت ۱۰۰ تا ۱۲۰هزار نفری در همدان اجرا می‌شود

استاندار همدان گفت: در راستای پیش‌بینی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید حورا، این شهر برای جمعیتی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰هزار نفر در همدان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری نسنیم از همدان، علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان صبح امروز در جلسه بررسی طرح تفصیلی شهر جدید حوراء ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های دست‌‌اندرکاران این شهر جدید اظهار داشت: اجرای شهر جدید، فرصت خوبی برای توسعه همدان در ابعاد مختلف است و ما به دنبال این هستیم که علاوه بر گسترش و توسعه شهر همدان، فکری اساسی برای سر ریز جمعیت در آینده انجام شود.

وی افزود: در سنوات گذشته، مطالعاتی در راستای اجرای شهری جدید اجرا شده که حوراء نامگذاری شده است، در این راستا، پیشنهاد شد تا اسمی متناسب با فضای شهری همدان انتخاب شود.

قاسمی فرزاد گفت: مساحت کلی اراضی این شهر جدید، 1200 هکتار است که 900 هکتار از آن منابع ملی است که در حال تعیین تکلیف است.‌ رویکرد ما در شهر جدید، پیشرفت، توسعه و عمران شهری، با پیاده کردن سبک و معماری ایرانی اسلامی است و شهر جدید با افق 50 و 100 سال آینده، طراحی و اجرا خواهد شد تا مشکلاتی را که اکنون شهر همدان با آن درگیر است، نداشته باشد.

استاندار همدان با بیان اینکه شهر جدید، به گونه‌ای طراحی شده که اقشار مختلف بتوانند در آن به راحتی زندگی کنند گفت:  با توجه برنامه دولت سیزدهم و اهتمام آن به اجرای طرح نهضت ملی مسکن، باید بتوانیم 100هزار واحد مسکونی به متقاضیان تحویل بدهیم، و تا کنون، در 30 شهر استان مشکلی در زمینه تامین زمین نداریم.

قاسمی فرزاد ابراز داشت: مشکل تامین زمین در شهر ملایر، برای طرح نهضت ملی مسکن در حال حل شدن است و با توجه به وضعیت زمین‌های همدان، تامین زمین در شهر همدان برای طرح نهضت ملی مسکن در دست پیگیری است.

استاندار همدان در پایان گفت: در راستای پیش‌بینی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید، قطعات 200 متری به متقاضیان واگذار خواهد شد تا با تسهیلات در نظر گرفته شده بتوانند آن را بسازند. شهر جدید برای جمعیت بین 100 تا 120 هزار نفر انجام و اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896636