1394
07 دی 1401 - 13:52

بازیکنان خارجی تفاوت‌ها را رقم زدند/ به دنبال میزبانی در اصفهان هستیم

مدیرفنی تیم بسکتبال ذوب‌آهن گفت: هیج کدام از سالن‌های کشور به جز سالن آزادی مورد تایید فیبا آسیا نیست، در تلاش هستیم برای دور برگشت در اصفهان میزبان رقبای خود باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، تیم بسکتبال ذوب‌آهن در نخستین دیدار خود در مسابقات باشگاه‌های غرب‌ آسیا مقابل بیروت لبنان با نتیجه ۷۳ بر ۵۶ بازی را واگذار کرد و فردا (پنج‌شنبه) در دومین دیدار خود در سالن آزادی تهران به مصاف الاتحاد سوریه خواهد رفت.

پیمان صداقت‌نیا مدیر‌فنی تیم بسکتبال ذوب‌آهن در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس‌ در خصوص آخرین شرایط تیم اظهار داشت: شرایط خوبی در لیگ داریم، در ابتدای فصل روند آماده‌سازی را دیر شروع کردیم و تا ملی‌پوشان به تیم اضافه شدند، کمی زمان را از دست دادیم و نتواستیم به خوبی‌ آماده شروع مسابقات شویم.

وی افزود: به همین دلیل ۲، ۳ باخت در بازی‌های ابتدایی داشتیم، اما در حال حاضر ۷ برد پیاپی در لیگ کسب کردیم، نگاه ما به رده‌های اول یا دوم جدول است؛ بازیکنان و کادرفنی توانمندی داریم که به آن‌ها اعتماد کامل داریم، باشگاه هم به صورت کامل حمایت می‌کند، بسکتبال از رشته‌هایی است که اهمیت ویژه‌ای برای باشگاه ذوب‌آهن دارد.

صداقت‌نیا در رابطه با حضور ذوب‌آهن در مسابقات غرب آسیا اظهار داشت: برای مسابقات غرب آسیا از چند ماه قبل اعلام آمادگی کرده بودیم و در سطوح مختلف مکاتبات لازم انجام شده بود و مشکلی از بابت حضور در این رقابت‌ها نداشتیم؛ تنها مشکل ما نداشتن بازیکن خارجی است که در حال مذاکره برای جذب دو بازیکن خارجی هستیم.

مدیرفنی ذوب‌آهن تصریح کرد: باخت ما برابر نماینده لبنان به این دلیل بود که آن‌ها سه بازیکن خارجی داشتند و بقیه اعضای تیم را هم ملی‌پوشان لبنانی تشکیل می‌دادند، تا اواسط کوارتر سوم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتیم اما پس از آن از نظر بدنی کم آوردیم، ۳ بازیکن ۲۰ ساله در ترکیب خود داریم که تجربه کمی داشتند اما در ادامه نهایت تلاش خود را انجام خواهیم داد تا از اعتبار ذوب‌آهن دفاع کنیم.

وی ادامه داد: از هر گروه تیم‌های‌ اول به شکل مستقیم راهی مرحله بعدی می‌شوند، تیم‌های دوم و سوم هر گروه نیز به صورت ضربدری با هم به رقابت خواهند پرداخت تا دو تیم دیگر مشخص شوند، فردا با الاتحاد سوریه در تهران بازی خواهیم داشت، هیج کدام از سالن‌های کشور به جز سالن آزادی مورد تایید آسیا نیست، در تلاش هستیم برای دور برگشت در اصفهان میزبان رقبای خود باشیم و به صورت جدی در حال مکاتبه برای این موضوع هستیم.

صداقت‌نیا در رابطه با شایعاتی که در خصوص سفر اخیر تیم به لبنان مطرح شده بود، گفت: باید بگویم که تمام ارکان باشگاه در جریان تصمیماتی که گرفته می‌شود هستند و هیچ حرکت برنامه‌ریزی نشده‌ای انجام نمی‌شود؛ برنامه‌ریزی‌های سفر ما به لبنان از قبل انجام شده بود، نفرات اعزامی مشخص بودند و تلاش کردیم تا بهترین شرایط فراهم شود.

پایان پیام/۶۳۰۹۰/آ/

منبع: فارس
شناسه خبر: 940466