1394
13 آذر 1401 - 17:24

ضرورت تجهیز خودرو به زنجیرچرخ در محورهای کوهستانی/ 7 جاده مسدود است

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به بارش برف و باران در جاده‌های 8 استان گفت: با توجه به بارش برف و باران در برخی محورهای کشور، رانندگان محورهای کوهستانی و برفگیر حتما به زنجیر چرخ مجهز باشند.

علی‌اکبر آشوبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور بیان کرد:‌ بر اساس اطلاعات بیش از 2323 دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* تردد روان در جاده‌های تهران-شمال

وی درباره‌ وضعیت جاده‌های تهران-شمال اظهار داشت: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در مسیر رفت و برگشت به محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه،‌ آزادراه تهران ـ شمال و آزادراه قزوین ـ رشت نشان می‌دهد.

* ترافیک سنگین در آزادراه‌های تهران-کرج و کرج-قزوین-کرج

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به اینکه در حال حاضر در آزادراه تهران-کرج بین شهرک خاتم تا پل کلاک ترافیک سنگین است، از بروز ترافیک سنگین در برخی مقاطع آزادراه کرج-قزوین و آزادراه قزوین-کرج بین استاندارد تا پل فردیس خبر داد.

* برف و باران در جاده‌های 8 استان

آشوری درباره وضعیت جوی جاده‌ها اظهار کرد: در حال حاضر در برخی از محورهای استان‌های مازندران، تهران و خراسان رضوی بارش برف و باران داریم، همچنین در برخی از محورهای استان‌های گیلان، سمنان، گلستان، آذربایجان شرقی و خراسان شمالی بارش باران گزارش شده است.

* رانندگان جاده‌های کوهستانی حتما زنجیرچرخ داشته باشند

وی تأکید کرد: با توجه به بارش برف و باران در برخی محورهای کشور، رانندگان حتماً از سالم بودن تجهیزات گرمایشی خودروی خود مطمئن باشند. همچنین رانندگان محورهای کوهستانی و برفگیر حتما به زنجیر چرخ مجهز باشند.

*‌‌ کاهش 8.6 درصدی تردد خودرو در جاده‌ها

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: کل تردد جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات حاصل از‌ رصد‌‌ تعداد‌‌‌‌ 2453 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل 8.6 درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 13.6 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 15 تا 16 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 ‌صبح ثبت شد.

* 3 جاده پرتردد کشور در شبانه‌روز گذشته

آشوری اظهار داشت:‌ در شبانه‌روز گذشته آزادراه کرج - تهران با 153 هزار تردد، آزادراه کرج - قزوین با 144 هزار تردد و آزادراه قزوین - کرج با 133 هزار تردد پرترددترین جاده‌های کشور بود.

* مسدود بودن 7 جاده به دلیل کاهش ایمنی

وی درباره آخرین وضعیت مسدودی جاده‌‌های کشور بیان کرد: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین، ‌محور شهداد-نهبندان و محور خرم‌آباد-پل دختر به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها افزود:‌ همچنین محور لاسم - ارجمند در استان مازندران و محور ریگان - ایرانشهر‌‌‌‌‌ به دلیل نبود ایمنی کافی‌ تا اطلاع بعدی مسدود است.‌

* محدودیت ترافیکی در محور هراز

آشوری اضافه کرد: در محور هراز از 10 مهر تا 20 اسفند هر هفته روزهای شنبه از ساعت 12 تا 17 و روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه از ساعت 7 تا 17 به غیر از ایام تعطیل رسمی و روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت در کیلومتر 19 تا 108 تردد با رعایت احتیاط همزمان با اجرای عملیات انجام می‌شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 897014